Veribis B2B - Veribis
Veribis B2B firmalar arası ticaret, satış ve pazarlama yapabilme imkanı sunan digital pazar.
Veribis, B2B, Veribis B2B, business to business, digital pazarlama, ticaret, pazarlama, satış, firmalar arası ticaret
16119
page-template-default,page,page-id-16119,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_popup_menu_push_text_top,qode-theme-ver-9.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive

Veribis B2B

Veribis B2B

Veribis B2B

Veribis B2B Nedir?

İngilizce “Business to Business” kelimesinin kısaltması olan B2B şirketler arası ticaret, pazarlama ve satış çalışmalarına verilen kısa isimdir. Veribis B2B ile, bir firmanın ürün ve hizmetleri diğer firmalara pazarlanır. B2B pazarlamaya örnek olarak; reklam ajansları, hosting hizmetleri ve grafik tasarım hizmetleri, ofis mobilya üreticileri verilebilir. Firmadan firmaya ilişkiler giderek geliştirilmeye devam ederken sizin firmanızın da bu işin bir parçası olması için Veribis B2B yardıma hazır.

Veribis B2B Neden Önemlidir?

  1. Veribis B2B ile dijital pazarlama yaparak, satışınızı karmaşık ürün veya hizmetlerinizi etkili biçimde pazarlama şansını yakalarsınız.
  2. B2B pazar yerleri ile alıcı ve satıcılar bir araya gelerek alım satım işlemlerinin maliyetlerini düşürmektedirler.
  3. Müşterilerini dinleyen B2B kullanıcısı şirketler müşteri memnuniyetini artırmaktalar.
  4. Üretim, stok ve işletme maliyetlerini düşüren B2B entegrasyonları ile rakiplerine avantaj sağlamaktadırlar. Düşük stok maliyeti ve yüksek karlılık elde etmek için bu üretim ve stok sistemlerini dijital pazarlama ile birleştirmektedir.

Daha anlaşılır olmak gerekirse;

Artık müşteriler, internet öncesinden farklı olarak, aradıkları ürünleri ve hizmetleri arama motoru satırına girerek aramaktadırlar. Rakiplerinizin ve sizin hakkınızda bilgilere kolayca ulaşabilmekte ve kıyaslama yapabilmektedirler. Web sitesiz burada anahtar rol üstlenmektedir. B2B web siteleri B2B pazarlama fonksiyonları ile ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürerek satış ekibinizin satış kapasitesini arttırmaktadır.

Neden Veribis B2B?

 Müşteri odaklı düşünmeli, onların ihtiyaçları üzerine kafa yormalısınız. 

Sistem değiştikçe, pazarlama vizyonları da değişmektedir. Sizlerin istekleri değiştikçe web sitenizin yapabildikleri sabit kalmamalıdır.  Değişen sistemle, alt yapınızı da değiştirebilmeli ve bundan olumlu yönde etkilenmelisiniz. Veribis bu noktada dinamik alt yapısı ile sisteme ayak uydurmanızı, çağı yakından takip etmenizi sağlar. Piyasada işleyiş değişse bile siz buna rahatça ayak uydurabileceksiniz.

Nasıl mı?

  • Diğer B2B uygulamalarında, ürünlerinizi web sayfanızda görüntüleyebilmek için tekrar tekrar tanımlamanız gerekirken, Veribis B2B de bunu yapmanıza gerek yoktur,
  • Veribis sayesinde kullanmış olduğunuz ticari programla entegre çalışabilirsiniz. Ticari programdaki ürünler ve ürünlere ait detaylar sitenizde görüntülenebilmektedir. Bu da web sitenizde tekrar tanımlama yapmaya ya da müşteriye göre fiyat belirlemeye gerek kalmadığı anlamına gelmektedir.